Karton Kutu Yapımı

karton-kutu-uretimi

Karton Kutu Yapımı

Kartondan kutu yapımı belirli bir sıralamayı takiben karton kutu üreten firmalarca gerçekleştirilir. Oluklu mukavvadan üretilen karton kutular, birkaç aşamadan oluşan üretim süreci ardından kullanıma hazır hale gelmektedir. Modele bağlı olarak karton kutu yapımı aşamaları farklı seyredebilir.

Mukavvadan Karton Kutu Yapımı Aşamaları

Mukavvadan karton kutu yaparken tamamlanması gereken aşamalar hakkında merak edilen bilgiler aşağıda paylaşılmıştır:

  • Oluklu Mukavva Üretimi: İstenen ambalaj kalitesine ve rengine uygun mukavva üretilir. Kalite için kalınlık ve gramaj, tasarım için renklendirme kullanılır.
  • Şablon Hazırlanması: İstenen ölçü ve baskı özelliklerinde hazır kutu şablonu hazırlanır. Şablonda ölçülendirme ve katlama alanları belirlidir. Bıçak izi oluşturulmuştur.
  • Kesim: Katlama öncesi belirtilen yerler kesilerek katlama aşamasına hazırlık yapılır.
  • Paketleme: Belirtilen bölgelerden katlama yapılarak kutu nihai şeklini kazanır. Ek seperatör gibi aksesuar kullanımı bu aşamada devreye alınır.
  • Yapıştırma: Katlaması yapılan kutu yapıştırma veya dikiş yolu ile sabitlenerek üretim süreci tamamlanır.

Karton Kutu Yapımı Ölçüleri

Karton kutularda ölçüler sipariş detaylarına göre belirlenmektedir. Karton kutu üreticileri en çok sattıkları hazır kutu modellerini, belirledikleri standartta üreterek stokta bekletmektedirler. Özel imalat taleplerinde ise müşteri tarafından istenen ölçülerde imalat yapılabilir. Kutu yapımında ölçülendirme ise kullanım alanına göre belirlenmektedir. Küçük, orta ve büyük boy karton kutu imalatlarında ambalaj ihtiyacı duyulan ürün ve eşyanın boyutları, karton kutu ambalaj modelinin ebatlarını belirlemekte belirleyici rol oynamaktadır.

Dekoratif Karton Kutu Yapımı

Dekoratif kutuların imalatı istenen tasarım özelliklerine uygun şekilde yapılabilmektedir. Üreticiler hazır desenli kutu üretimi yanında kişiye özel kutu üretimi yaparak, istenen baskı ve desende karton kutu imal edebilmektedir. Kutuların sahip olduğu dekoratif özellik üç şekilde yapılır. Ürüne oluklu mukavva veya şablon sırasında kazandırılan dekoratif özellikler, şu yöntemlerle kazandırılır:

  • Renklendirme: Mukavva imalatında renklendirme yapılarak dekoratif özellik kazandırılır.
  • Baskı: Şablona baskı yolu ile dekoratif tasarım kazandırılır.
  • Kaplama: Desenli kaplama yolu ile ürün görselinde şık görünüm elde edilir.

Karton Kutu Üreten Firmalar

Karton kutu üreticileri çevreci özellikte hazır kutu modellerini, farklı ebat ve kalitede imal edebilmektedir. Kullanılan hammadde ve tasarım özellikleri ile karton kutu ambalaj modellerinde çeşitlilik artmış, artan model alternatifi ürünün kullanım alanını genişletmiştir. Doğrudan imalatçılar ile yapılan tedariklerde uygun fiyat avantajı ve toptan satış fırsatı değerlendirilebilir.

En İyi Karton Kutu Üreticisi

En iyi karton kutu üreten firma unvanını binlerce mutlu müşterisi aracılığı ile kazanan TEBE Group, kendi imal ettiği kaliteli ve şık kutu ambalaj modellerinin satışını web mağazasından gerçekleştirir. İstenen ölçü, kalite ve baskıda üretilebilen karton kutular, TEBEBox hesaplı fiyatları ile pek çok farklı sektörde yer almaya devam etmektedir. Birinci sınıf kalitede kartondan en kısa karton kutu yapımı süresinde tamamlanan hazır kutu modelini incelemek ve sipariş vermek için hemen online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir