Karton Kutu Üretim

karton-kutu-imalat

Karton Kutu Üretim

Karton kutu imalat süreci son teknoloji cihazlar ile basit bir prosese sahip olacak şekilde yeniden düzenlendi. Karton kutu üreten firmalar oluklu mukavva kullanarak hazır kutu sektörüne kaliteli ve şık ürün seçenekleri kazandırdı. Karton kutu üretim yapan yerler sektörün ihtiyaç duyduğu lüks kutu çeşitlerini de imal ederek mevcut model çeşitliliğini artırdı. İmalatta yaşanan teknolojik gelişmelerin etkisi ile oluklu mukavvadan imal edilen hazır kutular, ambalaj sektöründe kullanım alanlarını giderek artırmayı sürdürmektedir.

Karton Kutu Üretim Aşamaları

Karton kutu imalat aşamaları şu şekildedir:

 1. Oluklu mukavva üretimi
 2. Şablon hazırlanması
 3. Kesim
 4. Katlama
 5. Sabitleme

Karton Kutu İmalatı Nasıl Yapılır?

Karton kutu üretimi yukarıda sıralanan 5 aşamalık imalat sürecinin tamamlanması ile gerçekleştirilir. Kutu özelliklerini ve kalitesini sağlayacak olan oluklu mukavva üretilerek, imalat aşaması başlar. Kutu ölçüleri, kalınlığı ve istenen tasarım doğrultusunda karton kutu şablonu hazırlanır. Hazırlanan şablon katlama öncesi kesime gönderilir. Kesim ardından ölçüsüne uygun şekilde katlanan kutu, yapıştırma veya tel ile sabitlenerek ürün hazır hale getirilir. Üretim sürecinde kullanan makinelerin teknolojik özellikleri, seri üretim ile kusursuz ve standart ürün üretebilme becerisi kazandırır.

Karton Kutu İmalatı Makineleri

Karton kutu makinaları gelişen teknolojinin desteği ile bilgisayar destekli imalat yapabilmektedir. Programlanan ürünü sıfır hata kullanıma hazır hale getiren makinalar, karton kutudan düşük maliyetli ambalaj üretimi gerçekleştirir. Makinalara belirtilen ölçü ve tasarımın ardından tüm üretim süreci kontrollü ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Karton kutu ambalaj sektörünün ihtiyaç duyduğu her üründe benzer standart özellikler taşıyan kutu seçenekleri için çalışacağınız imalatçının teknolojik altyapısını sorgulamayı unutmayın.

Karton Kutu Fiyatları

Karton kutularda fiyatlar mevcut model seçeneklerine bağlı olarak belirlenir. Modellere ait boyut, kalite ve tasarım özellikleri; kutu ambalaj modellerinin fiyatlandırmasında etkilidir. Karton kutu üreten yerler tarafından hazır ve özel imalat kutularda fiyatlama, kullanılan hammadde gramajı doğrultusunda şekillenir. Farklı fiyatlara sahip şu kutu modellerini toptan satın alarak daha düşük fiyat avantajından yararlanabilirsiniz:

 • Kapaklı karton kutu
 • Çerez kutusu
 • Silindir kutu
 • Asetat kutu
 • Hamburger kutusu
 • Kraft el geçme
 • Pencereli asetat kutu
 • Bölmeli Kraft kutu
 • Bölmeli asetat kutu
 • Renkli takı kutusu

Baskılı Kutu Yaptırma

Baskılı kutu imalatı karton kutudan, yukarıda tanımlanan üretim süreci dahilinde yapılır. Baskılı kutu yaptırmak için karton kutu üreten yerlerden destek alabilirsiniz. Türkiye’nin en kaliteli kutu üreten firmaları arasında yer alan TEBE Group, hazır ve kişiye özel karton kutu modelleri ile sizlere destek sunar. İmalattan satış fırsatı ile düşük fiyattan karton kutu satın almak için web mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Firmanıza özel tasarım ve logo baskılı karton kutu üretim taleplerinizi bize ulaştırabilir, toptan alım için cazip indirim oranlarından yararlanarak ambalaj ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir