Karton E-Ticaret Kutusu

Karton E-Ticaret Kutusu

Kartondan E-Ticaret kutuları kargo kolisi olarak da bilinen online alışverişe yönelik geliştirilmiş ambalaj çözümleridir. Artan E-Ticaret hacmi ile talebin arttığı karton e-ticaret kutusu seçenekleri, dayanıklı yapıları ve firmaya özel geliştirilen çözümleri ile ambalaj sektörünün en çok kullanılan paketleme araçlarıdır. Firma tarafından paketlenerek müşteriye kargo edilmesi ile başlayan kutunun işlevi, müşterinin ürünün teslim aldığı süre boyunca devam eder. Muhafaza ettiği ürünün bu süreçte deformasyona uğramaması büyük önem taşır.

Karton E-Ticaret Kutusu Özellikleri Nelerdir?

E-Ticaret kargon kutularının özellikleri siparişi veren firmanın beklentileri ve ürün için ayırdığı bütçeye bağlı olarak değişir. Yapımında kullanılan karton, Kraft ve oluklu mukavva gibi malzemelerle dayanıklılıkta istenen kriter elde edilir. Asetat, mıknatıs ve şeffaf pencere gibi beklentilere yönelik kullanılan aksesuar tipleri ile kutulara nihai şekilleri verilir. E-Ticaret kutuları, kargo ile teslim edilen ürünleri darbe ve sürtünme kaynaklı deformasyonlara karşı korumak amacı ile kullanılır. İşlevi sebebi ile kutuların sahip olması gerekli özellikleri şu şekildedir:

 • Taşınacak ürünün hassasiyetine göre kalınlıkları opsiyoneldir.
 • İhtiyaca göre farklı ebat ve geometrilerde imal edilebilir.
 • Markanın gereksinimleri doğrultusunda logo ve slogan baskısı yapılabilir.
 • Ürünün albenisini artırmak adına farklı malzeme tipleri ile estetik tasarım özellikleri kazanabilir.

Karton E-Ticaret Kutusu Nasıl Yapılır?

E-Ticaret kutularının yapımı için geçen üretim süreci, siparişi veren firmanın beklentilerine paralel şekillenir. Karton kutu üreticisinin sahip olduğu teknolojik altyapı doğrultusunda kutular, her boyut ve kalınlıkta imal edilebilmektedir. E-Ticaret sektöründe pazarlama stratejilerinin önemi düşünüldüğünde, kaliteli baskı yöntemleri imalat sürecinin vazgeçilmezidir. İhtiyaca uygun karton, oluklu mukavva veya Kraft imalatı sonrası üretim süreci şu şekilde işler:

 • E-Ticaret karton kutusu şablonu hazırlanır.
 • Şablon, baskı ünitesine yönlendirilir.
 • Baskı sonrası belirtilen noktalardan katlama işlemi yapılarak yapıştırma uygulaması yapılır.

Karton E-Ticaret Kutusu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret kutusu alırken dikkat edilecekler başında dayanıklılık gelir. Müşteriye ürünü ulaştırana kadar kolinin birkaç kez el değiştirmesi, ürün güvenliğinin ön plana çıkmasına neden olur. Üretici, müşteri beklentileri için uygun kalitede malzeme seçimini yaparak istenen ebatlarda kutu imalatı yapabilmelidir. E-Ticaret kutusu satın alacaklar şu hususlara dikkat etmelidir:

 • Sektöre özel malzeme ve seperatör gibi ek çözümlerden yararlanılmalıdır.
 • Hassas taşıma gerektiren ürünlerde kutu içerisine sünger yerleştirilmeli, mıknatıslı kutu seçimi yapılmalıdır.
 • Kraft kutularda paketleme için pelür kağıttan destek alınmalıdır.
 • Marka kimliğini yansıtan tasarımlar tercih edilmelidir.

Karton E-Ticaret Kutusu Nereden Alınır?

E-Ticaret kutusu almak için sektöre özel çözümler sunabilen, tecrübeli imalatçılar tercih edilmelidir. Firmanızın ihtiyacını ve hassasiyetlerinizi bilen üreticilerden kutu sipariş ederek hem fiyat, hem kalite yönünden sizi tatmin edecek çözümlerden yararlanabilirsiniz. TeBe Group iştiraki olan firmamız, her sektöre özel imalat yapabilme becerisine sahiptir. Firmanıza özel boş, baskılı ve toptan karton e-ticaret kutusu modellerimizi en hesaplı fiyatlarla firmamızdan temin edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir