Hazır Kutu Yapımı

kartondan-kutu-yapimi

Hazır Kutu Yapımı

Hazır kutu imalatı karton kutu üreten fabrikalarda gerçekleştirilir. Oluklu mukavva imalatı ile başlayan hazır kutu yapımı, sipariş detaylarına uygun karton kutu modeli ortaya çıkana kadar sürer. Teknolojik ekipmanların yaygınlaşması ile hatasız ve seri üretim yapılabilen hazır kutularda, üreticilerin inisiyatifi doğrultusunda farklı ölçü ve tasarımda imalat yapılabilmektedir. Kartondan kutu yapımı aşamaları ise şu şekilde sıralanabilir:

 1. Mukavva imalatı
 2. Kutu şablonu hazırlanması
 3. Kesim
 4. Katlama
 5. Yapıştırma

Mukavvadan Kutu Yapımı

Mukavvadan kutu imalatı gelişen imalat teknolojileri paralelinde hazır kutu sektöründe önemli yer tutmuştur. Ambalaj sektörü, düşük imalat maliyetine sahip karton kutu modellerini benimsemiş ve giderek daha fazla alanda kullanmaya başlamıştır. Mukavvadan kutu yapımı geometri, ölçü ve tasarım yönünden üreticilerin elini güçlendirmektedir. Karton kutu modellerine ait şu özellikler, mukavva imalatı aşamasında kutuya kazandırılır:

 • Kalite
 • Renk
 • Ölçü
 • Geometri

Kartondan Kutu Modelleri

Hazır karton kutu modelleri farklı sektörlerde ortaya çıkan ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çeşitlendirilmiştir. Karton kutu üreticileri tarafından hazır karton kutu sektörüne kazandırılan modeller şu şekilde sıralanabilir:

 • Kraft kutular
 • Baskılı kutular
 • Desenli kutular
 • Silindir kutu
 • Hediyelik karton kutu
 • Postüp kutu
 • Bölmeli kutu
 • Asetatlı kutu
 • El geçmeli kutu
 • Kraft poşet

Kraft Kutu

Kraft kutular ambalaj sektörünün en çok kullandığı karton kutu modelleridir. Kraft tasarımın sağladığı düşük imalat maliyeti ve baskıya uygun etkisi ile e-Ticaret kutularında Kraft modeller giderek yaygınlaşmaktadır. Kraft kutulara imalatta kullanılan seperatör ve kapak gibi aksesuarlar ile model alternatifleri zenginleştirilmektedir. Alışılmış doğal mukavva renginde imal edilebilen Kraft kutular; siyah, beyaz ve kırmızı gibi renk seçeneklerinde imal edilebilir.

Renkli Karton Kutu

Renkli karton kutular özel ve ticari alanda yaygın kullanıma sahiptir. Ürünün dekoratif özellikleri etkisi ile lüks kutu kategorisinde yer alan renkli karton kutu modelleri; takı, hediyelik eşya, mücevher, tekstil ve daha pek çok kategoride kendisine kullanım alanı bulmaktadır. Ürün için farklı renk ve kalitede imalat yapılabilmektedir.

Desenli Karton Kutu

Desenli kutular ambalaja baskı veya kaplama yolu ile kazandırılan estetik görünüm ile özel kullanım amaçlarında sıkça tercih edilir. Hediyelik karton kutu modellerinde desenli imalat yaygındır. Albenisi yüksek ürünlerin satışı için desenli karton kutu modelleri kullanılabilmektedir. Hazır kutu sektöründe desenli modeller istenen ölçü ve geometride üretilebilir. Kare, dikdörtgen ve silindir formda desenli karton kutu modellerini özel ve kurumsal ihtiyaçlarınız için tercih edebilirsiniz.

Hazır Kutu İmalattan Satış Fiyatları

Üretimden hazır kutu satışı yapan yerlerde fiyatlar piyasanın geneline göre uygun seyreder. Karton kutu üretiminde doğru firma seçimi yaparak kalite, görsel ve fiyat yönünden tatmin edecek ürün seçeneğini tedarik etme şansı yakalayabilirsiniz. TEBEBox markası ile hazır kutu üretimi yapan TEBE Group, sektörün lider karton kutu üretim tesislerine sahiptir. Son teknoloji üretim tesislerinde hazır kutu yapımı gerçekleştiren firmamızda kaliteyi en uygun fiyattan satın alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir