Hazır Kutu Nereden Alınır?

Hazır Kutu Nereden Alınır?

Hazır kutular boyut ve geometrik alternatifleri ile her sektörün ambalajlama ihtiyacına karşılık verir. Kurumsal ihtiyaçlarla birlikte taşınma, fazla eşyaları saklama ve hediyelik eşya verme gibi bireysel gereksinimlere de hazır kutu modelleriyle karşılık bulunabilir. Oluklu mukavva, plastik ve metal gibi malzemelerden üretilebilen kutu seçenekleri, ürüne özel geliştirilen son teknoloji imalat yöntemleri ile hazır edilir. Gelişen E-Ticaret sektörü ile birlikte hazır kutular, perakende sektörüne de giriş yaparak kullanım alanını genişletmeyi başardı. Her gün milyonlarca yeni kullanıcı, farklı model kutu seçenekleri ile siparişlerini teslim almayı sürdürüyor.

Hazır Kutu Modelleri Nelerdir?

Hazır kutular model alternatifi oldukça fazladır. Kullanım alanı ve bütçe gibi faktörler ile zengin bir model arşivi bulunuyor. Sadece kullanılan hammadde değil; ihtiyaca uygun geliştirilen yeni hazır karton kutu modelleri ile kullanışlı ve estetik sonuçlar sipariş edilmeyi bekliyor. Sektörel ambalajlama gereksinimleri ön planda tutularak elde edilen karton model seçenekleri şu şekildedir:

 • Kapaklı kutu
 • Asetat kutu
 • Renkli kutu
 • Bölmeli kutu
 • Takı kutusu
 • Kraft kutu

Hazır Kutu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hazır kutunun avantajları düşük maliyetle ambalajlama ihtiyacının karşılanması olarak özetlenebilir. Üretimde kullanılan özel baskı yöntemleri ile ortaya çıkan özgün tasarımlar, marka kimliğini yansıtmak adına önemli bir kazanım sunar. Taşıma ve muhafaza yönünde sunduğu çözümler ile bireysel kullanım amaçları için de hazır karton kapaklı kutu seçenekleri ön plana çıkmaktadır. Kitap, evrak ve belge gibi uzun süreli muhafaza edilmesi gerekenler ile eşyaların kırılmaya karşı korunarak nakledilmesi için kutular, kullanıcısına en işlevsel çözümü sunar. Bireysel ve kurumsal kullanım amaçları göz önünde bulundurulduğunda, hazır karton kutu modelleri ile şu avantajların kullanıcıları beklediğinden bahsedilebilir:

 • Kırılma ve dağılmaya karşı koruma sağlama
 • Estetik bir sunum yapabilme ihtiyacına karşılık verme
 • Fazla eşyalar için depolama çözümü sunma
 • Marka bilinirliğini artırma
 • Eşya özelliklerine uygun saklama yöntemi elde etme

Hazır Kutu İmalatı Nerede Yapılır?

Hazır kutuların imalatları özel atölye ve fabrikalarda yapılır. İmal edileceği malzemenin seçimi ile birlikte üç aşamalı imalat sürecinden geçen kutular, müşteri taleplerine uygun boyut ve baskı özelliklerinde üretilebilmektedir. Hammaddesi oluklu mukavva olan karton kutularla birlikte plastik ve metal kutular da farklı üretim bantlarında benzer imalat işleyişi takip edilerek atölye ve fabrikalarda imal edilir.

En Uygun Fiyatla Hazır Kutu Nereden Alınır?

Düşük fiyatlı hazır kutuların temini için üretimini kendisi yapan, siparişe özel çözümler uygulayabilen ve toptan satışı tercih eden satıcılar tercih edilmelidir. Karton kutu ambalaj sektörüne yönelik yenilikçi ve şık çözümleri ile öne çıkan firmamız, hesaplı fiyatları ile toptan ve perakende kutu satışı yapmaktadır. TEBE Box iştiraki olan firmamız, her sektöre uygun yenilikçi seçenekleri ile ambalajlama sektörüne farklı bir soluk katmayı başarmaktadır. Satın alınması planlanan kutu özelliklerine göre web sitemiz üzerinden uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir