Hazır Kutu Bıçak İzleri

hazir-kutu-uretimi

Hazır Kutu Bıçak İzleri

Hazır kutular oluşturulurken bıçak izi kullanılmaktadır. Kutunun boyutları hesaplanarak grafik şablonu yani bıçak izi çizilerek imal edilmeye başlanan hazır kutular farklı alanlarda kullanılabilir. Gıda, kırtasiye, tekstil ve oyuncak ürünleri gibi maddeleri taşımak ve korumak için sıklıkla tercih edilmektedir. Hazır kutu bıçak izleri oluşturmak günümüzde gelişen teknolojinin yardımı ile kolay bir hal almıştır. Hangi malzemeden üretileceği belirlenerek çizim ölçüleri belirlenir.

Hazır Kutu Tasarımı

Hazır kutu tasarımlarında grafik şablonun dikkatle hazırlanması gerekmektedir. Kutu ölçülerinin haricinde hata payı bırakılması gerekmektedir. Bu pay oluşabilecek ufak kaydırmalarda ürün malzemesini çöpe atmamak için vardır. Hazır kutuların tasarımlarında malzemenin kalınlığının belirlenmesi ilk unsur olmalıdır. Malzeme kalınlığı belirlendikten sonra istenilen ölçüler ile oluşturulur. Ardından belirlenen noktalardan kesim işlemi yapılır. Kesim işlemi tamamlanması ile kutular katlanarak kullanıma hazır hale getirilir.

Hamburger Kutusu Bıçak İzi

Hamburger kutusunun bıçak izi dikdörtgen hazır kutu şeklinde tasarlanır. Küçük ya da orta boyutlar esas alınarak hazırlanan kutular ürünlerin korunmasını sağlamaktadırlar. Bıçak izi ile ölçüler oluşturulur. Makinelere girilen grafik şablon ile oluklu mukavvanın kesim ve katlanma noktaları belirlenir. Bu noktalardan sonra baskı işlemine giren kutular istenilen markanın logosu yapılarak kesim işlemine gönderilir. Kesim işlemi sonrasında kutular katlanır.

Pizza Kutusu Bıçak İzi

Pizza Kutularının bıçak izleri, hamburger kutusuna oranla daha büyüktür. Genellikle kare şeklindeki kutulardan ya da özel olarak hazırlanılmış ölçü birimleri kullanılmaktadır. Makinelere verilen bıçak izleri ile kartonlara çizim yapılır. Bu çizimlerde katlanma yerleri ve kesim yerleri farklı renkler ile gösterilir. Buradan sonra hamburger kutusu ile aynı işlemlerden geçerek müşterilerine sunulmaktadır.

Karton Kutu Çizimleri

Karton kutuların çizimleri istenilen ölçülere göre şekil almaktadır. Her kullanıcıya uygun en ve boya sahip olan kutular için farklı bıçak izi yapımı gerekmektedir. Karton kutular kare, dikdörtgen ve silindir gibi değişik geometrik şekillerde olabilirler. Çizim makinalara verilmeden önce boyutlar dikkatle incelenmeli ve fazladan boşluk bırakıldığı kontrol edilmelidir. Ürünün atılarak malzeme israfı olmamasının önüne bu şekilde geçilmektedir.

Hazır Kutu Fiyatları

Hazır kutuların fiyatların etkileyen birkaç faktör bulunur. Kullanılan malzemenin kalınlığı arttıkça kutu fiyatları da artmaktadır. Büyük boy kutular küçüklerine göre daha yüksek ücretler ile piyasaya sunulur. Ticari amaç için alınmış kutuların üzerinde markaların logo basımları yer aldığında fiyat biraz daha yükselir. En uygun fiyatlı hazır kutu seçeneği bulmak için üretimini kendi yaptığı ürünleri satan firmalara bakılması gerekmektedir.

Hazır Kutu Nereden Satın Alınır?

Hazır kutuları satın almak için onlarca firma bulunmaktadır. Ancak ürünler pahalı ve dayanıksız olabilmektedir. TEBE Group kaliteli ve dayanıklı ürünlerin tasarımını yaparak kullanıcının beğenisine sunar. TEBEBox ile iletişime geçerek istediğiniz çeşitte hazır kutu satın alabilirsiniz. Özenle oluşturulmuş hazır kutu bıçak izleri ile ürünlerde hata bulunmamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir