Asetat Kutu Yapımı

asetat-kutu-imalati

Asetat Kutu Yapımı

Asetat kutu yapmak için karton ve asetat malzeme birlikte kullanılır. İstenen ölçü ve kalitede gerçekleştirilebilen asetat kutu yapımı, gerekli teknolojik tesise sahip asetat kutu atölyelerinde gerçekleştirilir. Karton kutu üretim aşamaları ile paralellik seyreden asetat kutu imalatı, modele özgü niteliklere bağlı olarak birkaç aşamada uygulanan işlem basamakları ile sonuçlandırılır. İmalat sürecinde model özellikleri önemlidir. Hazır asetat kutu ve kişiye özel kutu gibi sipariş detaylarına bağlı olarak imalat aşamaları tamamlanmaktadır.

Karton Kutu Yapımı

Kartondan kutu yapımı oluklu mukavva kullanılarak gerçekleştirilir. Asetatlı kutularda kutunun tabanı kartondan imal edilirken, kapakta tek asetat veya kartonla birlikte asetat kullanılarak üretim tamamlanmaktadır. Asetat kapaklı kutu modelleri, ticari alanda sıkça kullanılan ambalaj ürünleridir. Üretimde belirtilen şu aşamaları takiben imalat süreçleri tamamlanmaktadır:

 1. Kartondan mukavva üretimi yapılır.
 2. Kutu için şablon hazırlanır.
 3. Ölçüye uygun kesim yapılır.
 4. Kraft kutu katlaması yapılır
 5. Kutu sabitlemesi yapılır.
 6. Bölmeli modellerde seperatör eklenir.

Asetat Kutu Yapımı Ölçülendirme

Asetat kutu ölçüleri imalat öncesinde verilen sipariş detayında ayrıntılı olarak belirtilmektedir. Ambalaj tercihi olarak asetatlı kutu yapılan ürün ve eşyaların boyutu, ambalajın ebatlarını belirlemektedir. Yaygın olarak dikdörtgen ve kare formda üretilen asetat kutular için en sık kullanılan ölçülerden bazıları şu şekildedir:

 • 18x18x3
 • 20x20x5
 • 25x15x5
 • 25x25x5
 • 33x26x5

Demonte Asetat Kutu

Demonte asetat kutular müşteriye teslimatı kolay bir şekilde yapabilmek adına asetat kutucular tarafından kullanılır. Kapaklı olarak imal edilen kutu, kargo ya da farklı bir teslimat yöntemi ile müşteriye ulaştırılırken demonte olarak gönderilir. Demonte kutular kolayca monte edilebilir özelliktedir. Siparişini teslim alan müşteri, kutuyu zahmetsizce monte ederek dilediği şekilde kullanabilir.

Bölmeli Asetat Kutu Yapımı

Bölmeli asetat kutu imalatı üründe kullanılan seperatör ile gerçekleştirilir. Karton kutu yapım aşamalarında bahsettiğimiz gibi seperatörler, imalatın sonlarına doğru ambalaja eklenerek kutu fonksiyonunun artırılmasına katkı sağlar. Bölmeli asetat kutu modelleri; Kraft veya renkli olarak imal edilirken, parçalı satışı yapılan ticari ürünlerde kullanılır. Çikolata kutusu, yemek kutuları ve bebek giyimde kullanılan asetat kutu ambalaj modelleri bölmeli olarak imal edilmektedir.

Asetat Kutu Üretim Fabrikası

Asetat kutu üreten fabrikalar bilgisayar destekli imalat makineleri çalışır. Son teknoloji olan cihazların yardımı ile sıfır hata asetat kutu üretimi yapılabilmektedir. Asetat kutu üreticileri, doğrudan satış yapabildikleri gibi farklı tedarikçiler üzerinden kendi imalatı ambalaj modellerinin satışını gerçekleştirebilirler.

En iyi asetat kutu üreten tesislere sahip olan TEBE Group, TEBEBox marka ürünlerinin satışını kendi web mağazası üzerinden gerçekleştirir. En uygun fiyatlı hazır asetat kutu modellerinin yer aldığı mağazamızda; kalitemizi, estetik anlayışımızı ve hesaplı fiyatlarımızı görebilirsiniz. Dilediğiniz modelin siparişini online olarak verebilir, size özel asetat kutu yapımı için firmamızdan uygun fiyatta destek alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir